تشکیل ائتلاف حقوقی بین‌المللی برای شکایت از عربستان

نماینده پارلمان کویت از تشکیل یک ائتلاف حقوقی برای شکایت از عربستان به دلیل دست داشتن در فعالیت‌های تروریستی در منطقه و در کل جهان خبر داد.

«عبدالحمید دشتی» نماینده پارلمان کویت، خواستار تشکیل یک ائتلاف حقوقی برای شکایت از عربستان سعودی شد.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «العالم»، دشتی این طرح را پس از آن اعلام کرد که کنگره امریکا نیز طرح شکایت از عربستان به دلیل دست داشتن در حملات 11 سپتامبر 2001 را تصویب کرد. طرح دشتی مبتنی بر تشکیل ائتلاف فراگیر جهانی با شرکت وکلا و حقوقدانان بین المللی به نمایندگی از خانواده های قربانیان تروریسم در آمریکا است.

منابع نزدیک به این نماینده پارلمان کویت گفتند که وی شخصا تمام هزینه‌های این ائتلاف را به عهده می‌گیرد.

به گفته این منابع، هدف از تشکیل این ائتلاف، نشان دادن چهره واقعی و مسالمت آمیز عرب و اسلام به جهانیان و تمام کسانی است که از تروریسم سعودی آسیب دیده‌اند.

عبدالحمید دشتی به داشتن مواضع حمایتگرانه از مقاومت در منطقه، دفاع از دولت سوریه و انتقاد از سیاست‌ها و جنایت‌های آل سعود در منطقه معروف است.

این نماینده پارلمان کویت در مصاحبه‌های خود منتقد سیاست‌‌های عربستان در سوریه و یمن بوده و خواهان نابودی اندیشه تکفیری در خاستگاه آن شده است. نمایندگان وابسته به عربستان در پارلمان کویت بشدت از این موضع گیری عبدالحمید دشتی خشمگین هستند.

وی مسبب اصلی مشکلات منطقه را عربستان می‌داند و می‌گوید: عربستان مسئول تمام مشکلات جاری در بحرین، یمن و سوریه است و تفکر وهابیت این رژیم باید از سر منشأ آن و از بیخ و بُن نابود شود.

دولت کویت بعد از اظهارات وی علیه رژیم عربستان سعودی و با لابی‌گری آل سعود، مصونیت عبدالحمید الدشتی نماینده پارلمان این کشور را به‌ علت انتقاد از سیاست ‌های عربستان در یمن و سوریه لغو کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *